close
تبلیغات
مهاجرت به کانادا
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
loading...
YourAds Here YourAds Here

مهاجرت به کانادا

بازدید : 34
شنبه 13 مرداد 1397 زمان : 10:05

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کاناداReviewed by رایان on Jul 25Rating: 5.0مهاجرت به کانادابهترین روش های مهاجرت به کانادا در سال 2018

مهاجرت به کانادا

افراد بسیاری به دنبال مهاجرت به کانادا هستند .برای چندین سال کانادا، حدود یک چهارم میلیون نفر از ساکنین دائمی جدید را هر ساله پذیرفته است.کانادایی ها بسیار مهمان نواز هستند،و به مردم مهاجر خوشامد می گویند مخصوصا مردم روستایی کانادا.کانادا کشوری است که هیچ مانعی در جذب افراد با مهارت، با تجربه کار و دارای یک استاندارد خوب زبان انگلیسی یا فرانسوی ندارد.بعد از مهاجرت به کانادا و پس از پذیرش، شما می توانید از این واقعیت لذت ببرید که شما شهروند یک کشوری هستید که به طور مرتب توسط سازمان ملل متحد رتبه های نخست بهترین کشور جهان برای زندگی را کسب کرده است.علاوه بر این، کانادا دومین کشور جهان بعد از عربستان سعودی است که دارای منابع طبیعی فراوان از جمله ذخایر نفتی می باشد.با وجود فراوانی ثروت طبیعی، املاک و مستغلات در اکثر نقاط کانادا به طور سنتی نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته ارزان شده است. مزیت عمده زندگی در کانادا این است که در اکثر نقاط، می توان یک خانه راحت، بزرگ با درآمد معمولی خریداری کرد.

اگر فرزندانتان را به کانادا آورده اید، احتمالا آموزش آنها برای شما مهم خواهد بود. OECD عملکرد دانش آموزان مدارس را در ۶۵ کشور در ریاضیات، خواندن و علوم مقایسه می کند.دانش آموزان در مدارس کانادایی بهتر از دانشجویانی در هرکشوری که زبان تدریس آن انگلیسی می باشد عمل می کنند.

مراقبت های بهداشتی کانادا به طور عمومی (با پرداخت مالیات) تامین می شود: پرداخت هزینه به طور کلی برای درمان پزشکی مورد نیاز نیست، گرچه، بسته به استانی که در آن زندگی می کنید، احتمال دارد شما برای دارو و مراقبت های دندانپزشکی مبلغی پرداخت کنید.

هزینه زندگی در کانادا

اکثر مردم انگلستان و اروپا هزینه زندگی در کانادا را به میزان قابل توجهی کمتر از کشور خود می دانند.مسکن کانادا در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته ارزان می باشد – قیمت خانه های متوسط کانادا در حدود ۹ برابر متوسط دستمزد سالانه است . اگر چه در بعضی از استانها، مانند نیوبرانزویک، آن چهار برابر دستمزد سالانه است. قیمت ها در انتاریو (ده برابر میانگین دستمزد) و ونکوور (۱۴ برابر میانگین دستمزد) بالاتر است.در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی دیگر، غذا در کانادا ارزان تر است, رستورن و اکثر اشکال تفریح در کانادا ارزان ترند, بنزین / بنزین و اتومبیل ها در کانادا ارزان ترند, انرژی ارزان تر است اما بیمه اتومبیل در کانادا بسیار گران است.

کانادا دومین کشور بزرگ دنیا با ۹ میلیون کیلومتر وسعت و ۳۳ میلیون نفر جمعیت، یکی از زیباترین کشورهای جهان میباشد . سطح بالای زندگی، آمار پائین جرم و امنیت بالا، آموزش رایگان تا عالی ترین سطوح، بیمه درمانی فراگیر،‌ طبیعت زیبا و ترکیب چند فرهنگی کانادا، زمینه بسیار مناسبی را برای شروع یک زندگی جدید بدون هرگونه تبعیض از نظر نژاد، ملیت، مذهب و جنسیت فراهم نموده است.
آیا می خواهید برای کار، تحصیل، بازدید، مسافرت و یا اقامت دائم و مهاجرت به کانادا اقدام کنید؟

اقتصاد کانادا :

کانادا یکی از اعضاء سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و گروه ۸ (G8)می باشد. کشور کانادا اقتصاد بازار آزاد دارد که نسبت به ایالات متحده وابستگی بیشتری به دولت دارد اما مداخلات اقتصادی دولتی آن کمتر از اکثر کشورهای اروپایی می باشد.
کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد.از تولیدات کشور کانادا می تواند به مواد غذایی، چوب، کاغذ، تولیدات فلزی، صنایع شیمیایی و نفت اشاره کرد.

جغرافیای کانادا :

کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکاست و دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه از نظر مساحت است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود.پهنای کانادا بیشتر از ۷۰۰۰ کیلومتر می باشد به طوری که سفر زمینی از شهر ونکوور تا هلیفکس ۷ روز به طول می انجامد.بیشترین قسمت آمریکای شمالی را کانادا اشغال کرده است .کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم شده‌ است.جمعیت کشور کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ، بیش از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر می باشد.

بهترین روش های مهاجرت به کانادا ۲۰۱۸

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران مهاجر با سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا مهاجرت کنید.
اگر شما یک سرمایه گذار بین المللی هستید که مهارت ها و توانایی های لازم برای کمک به اقتصاد کانادا و ادغام با جامعه کانادایی را دارید، شما می توانید واجد شرایط درخواست اقامت دائم تحت برنامه سرمایه گذار مهاجر (IIVC) باشید.

به طور کلی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به دسته های زیر تقسیم می شوند:

 • گروه فدرال Federal – این دسته می توانند به هر کجای کانادا بجز استان کبک مهاجرت کنند
 • گروه استانی Provincial – این دسته که قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در یک استان بخصوص کانادا را دارند (بجز استان کبک)
 • گروه کبک Quebec – استان کبک قرارداد خاصی با اداره مهاجرت فدرال دارد که بر اساس آن اختیارات و آزادی های زیادی در خصوص مهاجرت افراد به این استان به دست آورده است.
 • برای اطلاعات بیشتر به صفحه سرمایه گذاری در کانادا مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک می باشد و این روش بیشتر برای سرمایه گذارانی مناسب است که سرعت گرفتن اقامت برایشان مهم می باشد از طریق سرمایه گذاری در کبک می توانید اقامت بگیرید بدون وجودشرط و محدودیت در تعیین مکان و استان زندگی در کانادا.شما می توانید مبلغ ۲۵۰ هزار دلار کانادا را در اختیار دولت کانادا قرار دهید و در عوض آن ,بعد از ورود به خاک کانادا بدون هیچ شرطی در هر استانی که می خواهید زندگی کنید و همچنین همه اعضای خانواده قادر به کسب اقامت دائم و بدون هیچ‌گونه تعهد و شرط کانادا می‌باشند. این روش یکی از سریعترین روشهای گرفتن اقامت کانادا می باشد.(در این روش شما نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه برای مهاجرت به کانادا ندارید)

بعضی از امتیازاتی که باعث می شود دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری کبک راحت تر باشد:

– شما بدون نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه می توانید اقامت کانادا را دریافت می کنید
– بر خلاف دیگر استانهای کانادا به هیچ عنوان قید و شرطی کارآفرینی مانند برنامه های دیگر کانادا ندارد.
– نیاز به ارائه مدارک زیاد ندارید.
– دادن اقامت به همسر و همه فرزندان تا سن حداکثر ۲۲ سال .
– بعد از مهاجرت به کانادا شما مجبور نیستید در استان کبک زندگی کنید.
– بعد از اینکه نامه قبولی را دریافت کردید سرمایه گذاری می کنید و نه قبل از آن
– نیاز به تحصیلات دانشگاهی برای متقاضی ندارد
– برای اقدام به گرفتن اقامت و مهاجرت به کانادا از این روش هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل می باشد و دارای عالیترین و معتبرترین دانشگاههای دنیا است. هزینه تحصیل در کانادا به نسبت تحصیل در استرالیا و بعضی از کشورهای اروپایی مانند انگلیس بسیار مناسب تر می باشد و همچنین کیفیت آموزش نیز در مقایسه با بعضی از کشورهای اروپایی بالاتر می باشد. به همین دلیل متقاضی تحصیل در کانادا و مهاجرت به کانادا بسیار زیاد می باشد. از دیگر مزایای تحصیل در کانادا نیز امکان گرفتن اقامت بعد از تحصیل می باشد, نیمی از روزهای تحصیلی دانشجویان به عنوان اقامت در جهت گرفتن پاسپورت کانادایی ثبت میشود و همچنین در کانادا کمک هزینه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی در صورتی که دانشجو واجد شرایط باشد ارائه می شود.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

بستگان شما می توانند در کانادا زندگی کنند، تحصیل و کار کنند اگر ساکنان دائمی کانادا باشند. اگر حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و آمادگی پذیرش تعهدات مربوط به روش خویشاوندی را داشته باشید، شما می توانید اسپانسر بستگان خاصی برای مهاجرت به کانادا شوید.یک شهروند کانادایی می تواند برای کسب اقامت بستگان درجه یک خود اقدام کند و یا اگر شخصی خویشاوند درجه یک در کانادا داشته باشد می تواند از طریق آن برای مهاجرت به کانادا اقدام نماید. کسب این اقامت مستلزم این می باشد که هم شخص اسپانسر کننده و هم شخص اسپانسر شونده واجد شرایط برای اقامت اسپانسرشیپ باشند .

کسانی که می توانند از طریق اسپانسر شیپ اقامت کانادارا دریافت کنند به شرح زیر می باشند:

-اسپانسر همسر/ شریک زندگی / نامزد

-اسپانسر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ (پدر و مادر خوانده)

-اسپانسر فرزندان (شامل فرزندان به سرپرستی گرفته شده نیز می‌باشد

-نوه

-اسپانسر سایر افراد واجد شرایط

شخص اسپانسر کننده برای هریک از افراد اسپانسر شونده تعهد می دهد که همه هزینه های مسکن خوراک و پوشاک را تا مدت زمان مشخصی متقبل شود و اگر فرد اسپانسر شونده از دولت کانادا درخواست کمک هزینه برای زندگی کند شخص اسپانسر کننده باید همه مبلغ را به دولت کانادا پرداخت کند. قرارداد agreement مجزایی هم بین فرد اسپانسر کننده و فرد اسپانسر شونده باید امضا شود تا دولت مطمین شود که طرفین مسولیت های خود را خوب میدانند.همچنین فرد اسپانسر کننده نباید مرتکب جرمی نظیر جرم جنسی شده باشد و نیز نباید از دولت درخواست کمک هزینه کرده باشد(بورس تحصیلی شامل آن نمی شود) و همچنین اگر شخص در گذشته اسپانسر شده باشد و به تعهدات خود عمل نکرده باشد نمی تواند دروباره اسپانسر شود

اسپانسر همسر/ شریک زندگی / نامزد:
اسپانسر شدن برای همسر قانونی و رسمی و بالای ۱۸ سال که یک سال یا بیشتر با هم زندگی کرده اید.این ازدواج باید از نظر کشوری که در آن بوده اید مورد تایید باشد.زوج و زوجه نباید زیر ۱۸ سال باشند و شخص اسپانسر کننده باید همه مخارج زندگی اعم از مسکن ,خوراک,پوشاک شخص اسپانسر شونده را تا مدت ۳ سال متقبل شود.دولت کانادا برای نوع دیگر از زندگی مشترک به جز ازدواج قانونی مانند(پارتنر و یا همجنس گرایان)نیز طرح اسپانسر شیپ را در نظر گفته است:
برای اطلاعات بشتر به صفحه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

اسپانسر شدن فرزند
اسپانسرشیپ پدر و مادر

فرد اسپانسر کننده که می تواند فرزند یا نوه شخص اسپانسر شونده باشد باید بالای ۱۸ سال داشته باشدبه دولت کانادا بدهکار نباشد و باید حداقل درآمد به اندازه LICO + ۳۰٪ داشته باشد اگر زوج هستند درامد هردو جمع می شود و اسپانسر کننده همچنین نباید در زندان باشند یا حکم تعقیب داشته باشد در ضمن باید به دولت کانادا تعهد بدهد که تا مدت زمان ۲۰ سال همه هزینه های زندگی اعم از,مسکن,خوراک,پوشاک فرد اسپانسر شونده را تامین کند و اگر شخص اسپانسر شونده از دولت درخواست هزینه کند دولت همه آن هزینه را از اسپانسر کننده می خواهد. همچنین فرد اسپانسر شونده که پدر,مادر, و یا پدر بزرگ مادر بزرگ می باشند بایدسند مبنی بر خرید بیمه درمانی به مدت یک سال در کانادا را ارایه دهند و تست پزشکی اداره مهاجرت را انجام دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر شدن والدین:

والدین اسپانسر کننده باید دارای اقامت کانادا باشند و در کانادا زندگی کنند و بالای ۱۸ سال داشته باشند و باید به دولت کانادا تعهد نامه بدهد که تا مدت زمان ۱۰ سال همه هزینه های فرزند خود اعم از مسکن,خوراک,پوشاک را تامین می کند و یا تا زمانی که فرزند به ۲۵ سالگی برسد .فرزند باید مجرد باشد. فرزند می تواند فرزند خاونده نیز باشد

شرایط فرزند یا اسپانسر شونده :

-حداکثر دارای سن (۲۲)سال و کمتر و مجرد باشد .

– قبل از سن ۲۲ سالگی دانشجو و کاملا از نظر مالی وابسته به والدین باشد.

– اگر بالای ۲۲ سال سن دارد و قبل از ۲۲ سالگی ازدواج کرده و دانشجو بوده و از نظر مالی وابسته به والدین باشد.

– بالای ۲۲ سال سن باشد اما به دلایل جسمانی و یا روحی روانی قادر به تامین نیازهای مالی خود نباشد

ویزای مولتیپل کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی مولتیپل کانادا

ویزای ۵ ساله یا همان ویزای مولتی پل کانادا به شما اجازه می دهد که در هر بار ورود به کشور کانادا در مدت ۵ سال بتوانید تا ۶ ماه در خاک کانادا بمانید. معمولا برای کسانی است می خواهند به طور موقت برای مقاصدی مانند تحصیل یا شرکت در سمینارهای مختلف در کانادا به شکل قانونی بمانند مورد استفاده قرار میگیرد.اما داشتن این ویزا به منظور داشتن اقامت دائم یا حق شهروندی کانادا نمی باشد.

می توان گفت همه کسانی که در خواست ویزای توریستی تک سفره به کانادا را دارند می توانند ویزای مالتی پل کانادا را نیز درخواست کنند. مدت ۵ ساله این ویزا به دلیل اعتبار ۵ ساله برای گذرنامه ایرانی می باشد. بسیاری از کشور ها مانند مکزیک به دلیل ۱۰ ساله بودن اعتبار گذر نامه مدت زمان ویزای مولتی پل ۱۰ سال می باشد.شما باید قبل از پایان اعتبار گذر نامه خاک کانادا را ترک کنید.از مزیت های مهم این ویزا این است که به مدت ۵ سال شما برای هر بار ورود به کانادا نیاز به اقدام جهت دریافت ویزا ندارید هم در زمان و هم در هزینه برای شما بسیار به صرفه می باشد.

امتیاز فاکتورهای مهاجرت به کانادا

سیستم Express Entry یک روش جدید برای اخذ پرونده های مهاجرت به کانادا می باشد. این طرح از ابتدای سال ۲۰۱۵ جایگزین طرح SKILL WORKERS در کانادا شد.تغییراتی که در این طرح نسبت به طرح قبلی ایجاد شده بر نحوه ی پذیرش پرونده ها و تغییر در فاکتور های انتخابی است.در کل اینگونه می توان بیان کرد که هیچ محدودیتی جهت ثبت نام وجود ندارد و تمام افراد می توانند درخواست بدهند.به این شرط که در دایره یکی از برنامه های نیروی متخصص، فنی و حرفه ای و یا تجربه کانادایی بگنجند.
به صفحه طرح Express Entry مراجعه فرمایید.

فاکتور متاهل مجرد
سن ۱۰۰ ۱۱۰
تحصیلات ۱۴۰ ۱۵۰
مدرک زبان ۱۵۰ ۱۶۰
سابقه کار کانادایی یا غیر کانادایی ۷۰ ۸۰

تحصیلات و امتیازات مربوطه به طور خلاصه در جدول زیر آورده شده است.

تحصیلات متاهل مجرد
دیپلم ۲۸ ۳۰
کاردانی ۸۴ ۹۰
کارشناسی ۱۱۲ ۱۲۰
کارشناسی ارشد ۱۲۶ ۱۳۵
دکترا ۱۴۰ ۱۵۰

مشابه تمام کشورهای مهاجر پذیر دیگر کانادا هم برای مهاجران شرط داشتن مدرک زبان دارد ، زبان انگلیسی زبان اصلی کانادا می باشد. در زیر به طور خلاصه به امتیاز آن اشاره شده است.

مدرک زبان متاهل مجرد
CLB 4-5 ۶ ۶
۶ ۹ ۸
۷ ۱۷ ۱۶
۸ ۲۳ ۲۲
۹ ۳۱ ۲۹
۱۰ ۳۴ ۳۲

زبان فرانسه به عنوان زبان دوم نیز دارای امتیاز است.

مدرک زبان متاهل مجرد
CLB 4 یا کمتر ۰ ۰
۵-۶ ۱ ۱
۷-۸ ۳ ۳
۹ به بالا ۶ ۶

سابقه کاری یکی از عواملی است که متقاضیان می توانند از طریق آن از اداره مهاجرت کانادا امتیاز کسب کنند. در اصل این مهمترین فاکتور در انتخاب متقاضیان است. اگر سابقه کاری کمتر از ۱ سال باشد، متقاضی شرایط لازم برای اقدام از روش تخصصی فدرال را ندارد. لازم به ذکر است این سابقه باید در شغل قانونی بدست آمده باشد.

سابقه کار کانادایی متاهل مجرد
۱ سال ۴۰ ۳۵
۲ سال ۵۳ ۴۶
۳ سال ۶۴ ۵۶
۴ سال ۷۲ ۶۳
۵ سال ۸۰ ۷۰

امتیازات تحصیلات همسر به شرح زیر است و حد اکثر امتیاز آن ۱۰ است.

تحصیلات امتیاز
زیر دیپلم ۰
دیپلم ۲
کاردانی ۶
کارشناسی ۷
کارشناسی ارشد ۸
دکترا ۱۰

سابقه کاری یکی از عواملی است که متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند از طریق آن از اداره مهاجرت کشور کانادا امتیاز کسب کنند. در اصل این مهمترین فاکتور در انتخاب متقاضیان است. اگر سابقه کاری کمتر از ۱ سال باشد، متقاضی شرایط لازم برای اقدام از روش تخصصی فدرال را ندارد. لازم به ذکر است این سابقه باید در شغل قانونی بدست آمده باشد.

سابقه کار کانادایی متاهل مجرد
۱ سال ۴۰ ۳۵
۲ سال ۵۳ ۴۶
۳ سال ۶۴ ۵۶
۴ سال ۷۲ ۶۳
۵ سال ۸۰ ۷۰

در صورتی که نمرات زبان هر متقاضی به شرح زیر باشد:

SPEAKING READING LISTENING WRITTING
۷ ۷ ۸ ۷

* امتیازات سابقه کار و سن و زبان ۲ برابر میشود *

در صورتی که نمرات بالا کسب شده باشد امتیاز CLB 9 به متقاضی تعلق میگیرد و متقاضی می تواند از امتیاز ۲ برابر شدن استفاده کند.

متقاضی مهاجرت به کانادا پس از تکمیل مشخصات و رزومه ی کاری خود رزومه ها را برای بررسی به کانادا ارسال میکند و در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ هر ماه میلادی قرعه کشی انجام شده و در صورتی که متقاضی امتیاز عالی داشته باشد انتخاب میشود.

پس از آن ۲ تا ۳ ماه فرصت دارد که مدارک خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند.

کل پروسه پس از قبولی ۶ ماه تا ۱ سال به طول می انجامد.

ارزیابی رایگان امتیاز و شرایط مهاجرت

برچسب ها: ,

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
  آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 9
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 10
 • بازدید ماه : 34
 • بازدید سال : 437
 • بازدید کلی : 437
 • کدهای اختصاصی